دوربین‌های حرارتی یا ترموویژن (Thermal Imager Cameras)

دوربین‌های تصویر برداری حرارتی مادون قرمز که برای کاربردهای صنعتی و علمی به کار می‌روند بسیار قدرتمند هستند. دوربین‌های تصویر برداری حرارتی مادون قرمز نه تنها شناسایی زود هنگام مشکلات را ممکن می‌سازند، بلکه اجازه مستندسازی و اصلاح آنها را پیش از تبدیل شدن به یک مشکل جدی و پرهزینه برای  تعمیر را فراهم می‌آورند.

دوربین‌های تصویر برداری حرارتی مادون قرمز در طیف گسترده‌ای از علم و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. بازرسی تجهیزات الکتریکی: به عنوان مثال می‌توان به بازرسی ماشین‌های الکتیریکی که قلب تپنده هر بخش صنعتی است به عنوان یک کاربرد ویژه اشاره نمود. هر تغییر در شرایط ماشین‌های الکتریکی منجر به عدم تعادل حالت و در نتیجه ایجاد تلقات در ماشین می‌شود. عمدتاْ این تلفات به صورت تغییر حرارد در ناحیه دارای عیب خود را نشان می‌دهد. لذا به جرأت می‌توان گفت که دوربین‌های حرارتی به منطور عیب‌یابی و بررسی وضعیت و جلوگیری از تعمیرات بلند مدت موتور‌های الکتریکی بسیار پراهمیت هستند.

در سال‌های اخیر، علاقمندی به تصویر برداری حرارتی به طور قابل توجهی در شاخه‌های متعدد صنعتی رشد یافته است. با توجه به این رشد بزرگ تقاضا، شرکت فلوک که به عنوان یکی از پیشگامان تجهیزات اندازه‌گیری و کالیبراسیون در جهان شناخته می‌شود، روی این سیستم‌های تصویر برداری حرارتی سرمایه‌گذاری عظیم و گسترده‌ای کرده است که این امر منجر به توسعه و ساخت رنج وسیعی از دوربین‌های حرارتی شده است. 

دوربین‌های تصویر برداری حرارتی شرکت فلوک دارای انواع گوناگون با ویژه‌های منحصر به فرد هستند که به دسته کلی زیر تقسیم‌بندی می‌شوند.